Fiat Punto opinie, oceny użytkowników, Fiat Punto spalanie 1.7 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Punto

1.7

Średnia ocena: 6.71/10

Fiat Punto spalanie (l/100km)

Oceny FIATA PUNTO

2012-03-25

Wady: - drogie i trudno dostępne niektóre części Zalety: - silnik bez problemu pracuje na Bio100, ON, lepszych ON, a nawet z domieszką oleju rzepakowego, oraz gorszej jakości olejów z ościennych stacji, - małe zużycie oleju, - oszczędny.
To tylko zwykły diesel, pracuje jak traktor, ale jak trzeba przyspieszyć, to rozryczy się niemiłosiernie, ale coś tam podciągnie. Przy małych obrotach dobrze się zbiera bez gazu nawet pod górę i przy średnim obciążeniu czterema osobami.
Do najcichszych nie należy, ale duży plus to według mnie wysokie fotele z przodu, w których siedzi się normalnie, a nie leży jak w niektórych japońcach.

piotr2008-02-10

trafiłem egzemplarz dośc dobrze wyposażony lecz nieco zaniedbany
silnik wystarczający do spokojnej jazdy
przy prędkości pow 100 km/h robi sie głosno. na tylnych fotelach podczas dłuzszej jazdy brakowało zagłówków.fotel kierowcy regulowany na wysokośc i na lędźwie, regulacj kierownicy
ocynkowane nadwozie to jest to.korozja raczej tylko w miejscach pokolizyjnych

2011-02-14

B/Z
Da sie jeździć jak bedzie pracował na 3tyś. obrotach .Dopuki się nie rozgrzeje zmiana biegów to cieżk praca.
Bez kometnarza
Miejsce z przodu jest kosztem tyłu. Bagażnik dobry dla kobiety która robi nie duże zakupy(5kg ziemiaków)
Ogólnie jak w ciągniku. Czuć wszystkie dziury nawet po wymianie amorów i sprężyn.

Średnie oceny FIAT PUNTO

3.7/10
3.0/10
2.7/10
2.6/10
3.0/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Punto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru 1800.

Fiat Punto

Fiat Punto

Subaru 1800

Subaru 1800

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Punto

Fiat Punto 1700 42KM 1996r. hatchback

Tutaj jak w szklarni, widziałem wszystko.

Jedyne zastrzeżenie budzi klapa bagażnika, która miała liczne odpryski i zaczynała rdzewieć w miejscu styku szyby z blachą, poza tym moje autko było opukane dosłownie z każdej strony i w miejscach ubytku farby gdzie było widać surową blachę nawet po trzech latach zauważyłem bardzo znikome ślady korozji bez interwencji lakierniczej.

Ze względu na typ silnika części są o wiele trudniejsze w dostępności i o wiele droższe, jednak nie było sytuacji, żeby w ciągu czteroletniej eksploatacji auto zatrzymało się na trasie, z większością usterek dojeżdżałem bez problemu na kanał...

Od samego początku miałem uszkodzony termostat i na początku nie dogrzewał zimą, wentylator strasznie hałasował, nadmuch powietrza na boczne przednie szyby w czasie mrozów był fatalny.

Układ elektryczny bardzo dobry, nie miałem z nim nigdy problemów, poza wymianą bezpiecznika wycieraczek, a elektroniki nie posiada, więc zero problemów.

Fiat Punto: cabrio, coupe, hatchback, mini-van

Fiat Punto: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Punto: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9

Fiat Punto: 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994